Vimexx is een Nederlandse hoster uit Leiden, onderdeel van team.blue. Vimexx hosting is vooral bekend om zeer lage actieprijzen, ook voor domeinnamen.
Snel naar: Vimexx in het kort · prijzen en prijsverhogingen · reviewcijfers per jaar · plus- en minpunten · veelgestelde vragen (opzeggen, storing, webmail) · alternatieven
Door eigen schuld dikke malware op mijn websites. Ondanks weekend, toch snel reactie en hulp van Sjoerd via een ticket, waarbij de sites op mijn verzoek tijdelijk offline werden geplaatst, zodat ze niet op de zwarte lijst van Google kwamen. Alle vragen van mij werden netjes beantwoord. Veel geleerd hierdoor.
Het opschonen van de sites door Vimexx, waardoor de websites met een uur weer online zijn, was me te prijzig. 74 euro exc BTW per site. Ik heb 5 sites en allemaal waren ze besmet. Voor mij onbetaalbaar. Dus zelf geprobeerd om het op te lossen. Door in de ticket vragen te stellen en te leren hoe ik het goed krijg.
Eerstvolgende werkdag opnieuw antwoord van Maurice op een (nieuwe) vraag van mij, waarbij hij een oplossing biedt om de sites malware vrij te krijgen. Echt super geholpen en ik kon de sites weer terug zetten vanuit een backup. Ook hier weer super bij geholpen.
Je neemt een VPS af die volledig managed zou zijn. Dan gaat er iets mis, wordt er aangegeven dat je het zelf gedaan hebt (terwijl server managed is en ik niet over wachtwoorden beschik) en kunnen ze het oplossen tegen betaling. Een uurprijs van maar liefst € 139,90 exclusief 21% BTW. Bizar!!!
Meedenken gebeurd niet. De nieuwe medewerkers zijn echt enorm slecht. De enige die nog een klein beetje reeel nadenkt en af en toe in oplossingen wenst te denken is Arnoud de rest van het team denkt gewoon niet na. Onwijs slechte service en het bedrijf is absoluut niet meedenkend. Oplossingen aanbieden gebeurt niet. De klantenservice denkt alleen maar in geld, en 9 van de 10 keer heb je zaken zelf veroorzaakt.
Zeer onbetrouwbare partij en ik wil iedereen dan ook graag adviseren om nooit met deze partij in zee te gaan. Ook zijn de servers van Vimexx slecht bereikbaar, hebben vaak downtime en ook status.io en uptimerobot geven slechte conditie van hun diensten weer. En dat voor een managed server.
Mijn site was heel traag en de afbeedlingen werden niet geladen. Zonder het gevraagd te hebben heeft een medewerker (Arnoud) voorgesteld het probleem van de snelheid op te lossen. Van 20 sec laadtijd naar 1 seconde! Dat noem ik nu nog eens service! Dank je wel!!!!!

Na een amateuristische migratie i.v.m. overname van Webruimtehosting (waarbij alles jaren perfect heeft gedraait) dreigen met juridische stappen als je het lef hebt om je er negatief over uit te laten, dus hier komt m’n gecensureerde ervaring;
Behalve enorm trage support (24+ tot wel 7 dagen), vele GB’s aan data (accounts én instellingen) kwijt én ruim 2 weken offline (en daarna zelf de problemen mogen oplossen, uiteraard door overstap).. ..daarnaast krijg je een webserver die geen ftps óf sftp aan kan, e-mail alleen via onbeveiligde verbindingen (privacy technisch heel onverantwoord) én ontelbaar resource foutmeldingen!
En de belofte “niet goed, geld terug” die voor aanschaf van het nieuwe pakket was gedaan komen ze óók al niet na.. ..dat is toch oplichting?
Kortom, als je een betrouwbare en stabiele server nodig hebt, kies dan vooral niet voor deze prutsers..
Waar ik als een berg tegenop zag is mij 100% meegevallen. Overstappen van hosting provider met meerdere websites, domeinen, subdomeinen, emailadressen, forwards, dns aanpassingen doe je niet zomaar… Ik kreeg er al hoofdpijn van als ik er aan dacht. Tot mijn verbazing ging de verhuizing ontzettend soepel. In een ticket naar hun support sprak ik mijn onrust uit en kreeg even later netjes een geruststellend bericht terug. Na het inplannen van de verhuizing ontving ik netjes een mail wanneer het ingepland stond. Op de dag zelf kreeg ik na de verhuizing een uitgebreide (en duidelijke) mail wat de vervolgstappen waren met bijbehorende links naar uitlegpagina’s. De gehele ervaring was top! Totaal het tegenovergestelde van mijn vorige hosting provider.
Hun dashboard is erg overzichtelijk en duidelijk. Communicatie is helder, vriendelijk, kundig en to-the-point. Hun support is erg goed bereikbaar en reageert snel! (bij mijn vorige hosting provider was hun support “verstopt” en moest ik soms 3 weken wachten op een reactie).
Ik twijfelde om met Vimexx in zee te gaan door de vele negative reviews. Je gaat toch eerst op onderzoek uit voordat je met een partij in zee gaat. Gelukkig heb ik de knoop doorgehakt en heb ik tot nu toe een hele goede ervaring. Hopelijk blijf ik die ervaring de komende jaren houden.
Ik ben niet zelden zo onwijs ontevreden over een bedrijf. Ik ben echt veel gewend na 20 jaar te werken in webdiensten, maar de bizarre onklantvriendelijkheid van Vimexx is zo bizar erg en slecht, dat ik voor het eerst hier echt een review aan ga wijden.
Alle communicatie loopt via een portal; veel gedoe als je geen toegang hebt, want geen telefoonnummer en geen mailadres. Dan krijg je ook een melding ‘naar het portal’. Aaaaaaah. Elk van de 100-en bedrijven waar ik mee heb gewerkt, heeft een factuur nummer op de factuur. Hier weer: je moet via een portal allemaal dingen doen voordat je dit pas krijgt….
Ga eens denken vanuit een klant! Er zijn zo bizar veel dingen waar je je dan echt ongekend voor gaat schamen, dat ze zo zijn ingeregeld.
Ik ken geen enkel bedrijf die alles zo erg inricht… echt wat een ontzettende afrader.
Al een aantal jaar heb ik mijn persoonlijke website gehost bij Vimexx en ben er zeer tevreden over. De uptime en performance zijn beiden dik in orde voor mij. Afgelopen week met de wereldwijde ophef over php2shell hielden ze de status continu bij en hebben tot in de nacht doorgewerkt alles te patchen. Op zulke momenten kun je als hoster onderscheid maken en laten zien wat je waard bent. Daarin hebben ze zich voor mij bewezen. Dus top!
Ik ben al jaren klant bij Vimexx en betaal daarnaast extra voor een managed VPS (DirectAdmin + CloudLinux, “Managed door Vimexx”). Daarvoor verwacht ik dat de software actueel wordt gehouden. Dat is niet zo.
Dit staat in oktober 2026 op mijn server, zoals te zien in DirectAdmin zelf:
PHP 5.5.38 (standaard-PHP, ook achter de webmail en phpMyAdmin), einde ondersteuning in 2016
Roundcube 1.4.11 uit 2021, met bekende kwetsbaarheden (o.a. CVE-2023-43770 en CVE-2025-49113) waarvoor voor deze versie geen patch meer bestaat
Exim 4.93, uit 2020
Apache 2.4.46, uit 2020
BIND (Named) 9.11.4, einde ondersteuning in 2021
Dovecot 2.3.13, uit 2021
ProFTPD 1.3.7a, uit 2020
MariaDB 10.6.20, van een reeks waarvan de ondersteuning in 2026 afloopt
De server draait al 203 dagen zonder herstart
Mijn ticket hierover leverde dit op: eerst “standaard PHP 5.5 kan geen kwaad”, later “alles is gepatcht”. Toen ik vroeg om aan te tonen welke patch er is toegepast en wanneer, was het antwoord: “ik ga niets bewijzen” en “ga maar uit van vertrouwen”. Het ticket werd een doorgeefluik zonder dat iemand zich met de inhoud bemoeide.
Het gaat om de mail en de websites van mijn klanten. Een beheerder die niet kan of wil laten zien wat er is gedaan, levert voor mij geen managed dienst. Ik bouw mijn diensten hier nu af.
Ik ben al jarenlang klant bij Vimexx met ongeveer 520 domeinnamen en acht hostingpakketten.
Onlangs wilde ik één hostingpakket opzeggen, maar bleek dat Vimexx dit al 48 dagen voor de oorspronkelijke einddatum automatisch met een volledig jaar had verlengd. Zonder voorafgaande herinnering of waarschuwing.
Bij andere hostingproviders ontvang ik netjes vooraf bericht over een naderende verlenging. Dat lijkt mij ook niet meer dan normaal, zeker bij zo’n lange opzegtermijn.
Ondanks meerdere verzoeken weigert Vimexx de verlenging terug te draaien. Er wordt uitsluitend verwezen naar interne procedures, zonder enige flexibiliteit.
Het gaat mij inmiddels niet meer om het bedrag, maar om het principe. Ik ga daarom mijn volledige portefeuille elders onder te brengen. Een enorme klus, maar op deze manier wil ik geen zaken doen.
Bijzonder teleurstellend.
Tot nu toe worden tickets snel opgepakt. Oplossen doen ze niet altijd maar laatste keer wel en dat is toch wel heel erg fijn. Hopelijk gaat dat vaker voorkomen.
Beste Vimexx,
Ik heb de “snelste” hosting pakket afgenomen!
Echter zit ik al maanden op een oplossing te wachten voor mijn klanten…
Namelijk dat alle mailboxen traag werken!
Of dat de nieuwe mails soms niet eens aankomen!
Dan heb ik niet eens over de CMS wat nog op oude versie moet draaien omdat de Certificaat dan niet goed zou werken!
Het is ontzettend jammer dat je steeds te horen krijgt (na maanden) dat jullie dit niet kunnen oplossen!
Dit is wel erg “sneu” voor een professionele hosting partij!
Als jullie dit zelf niet kunnen oplossen zou ik vragen of jullie wellicht niet een andere partij dit moet laten oplossen!
Wat ook erg jammer is dat jullie dit niet eens vermelden op jullie website!
Waarom moeten mensen volle pond betalen voor een product wat niet deugt ?
Ik hoop dat de problemen zo spoedig mogelijk verholpen kunnen worden!
Er staat dat je steeds live kan chatten, zelfs in het weekend? Wel … dit probeer ik reeds enkele dagen maar tevergeefs. Staan offline, op mails wordt niet geantwoord! Na de aankoop v een hostingpakket ging mijn webshop offline op vrijdag! NIEMAND TE BEREIKEN!
Gelukkig was er chatGPT en Shopify die me zeiden wat er aan de hand was door een snip te nemen van de DNS. Uiteraard heb ik nu nog geen mailadres, waarvoor ik wel betaal. Had ik het geweten ….
De laatste jaren sinds de overname door team.blue is de nadruk komen te liggen op prijsverhogingen doorvoeren van tientallen procenten per jaar. Nu kan je dat inderdaad doen, maar het niet accepteren van een opzegtermijn van 1 maand is gewoon simpelweg verboden bij wet voor consumenten.
L.S., Ben blij dat Vimexx mee denkt als je een factuur niet gelijk kan betalen. Puntje van verbetering is wel: De tickets worden uiteindelijk goed behandeld, helaas niet steeds door 1 persoon en dat is wel eens jammer, want er zijn bij Vimexx verschillende medewerkers die over dezelfde vraag, zich wel erg makkelijk van je vraag af willen en gewoonweg een niemandalletje als advies geven i.p.v. een goed onderzocht antwoord te vinden en dat is jammer:-) Maar uiteindelijk ben ik erg blij met Vimexx en we moeten allemaal van elkaar leren in welke vorm dan ook, dus prima. Succes met alles en geniet van deze mooie dag:-)
Ik heb sinds 2016 een dienst afgenomen bij Vimexx. Maar sinds twee jaar gaat het ongelooflijk de mist in bij dit bedrijf. Tickets worden slecht beantwoord of helemaal niet. Maar bovenal hebben ze nu een trucje waarvan ik twijfel of het wel helemaal legaal is. Ze laten je niet meer weten wanneer je abonnement verlengd wordt maar in plaats daarvan geven ze gewoon de factuur en kun je dit niet meer terug draaien. Super lelijk, ik denk dat dit bedrijf de afgrond in duikt.
na jaren klant ineens niet meer inloggen op klantpaneel, nu 33 mail verder en nog steeds niets, helemaal klaar met die mensen, onbereikbaar is er iemand die daar langs kan gaan die in de buurt woont??
Bij het opzeggen heeft Vimexx onze website offline gehaald en in beslag genomen voor 45dagen. Tenzij we een hoge factuur betalen. Ondanks dat hebben we altijd alle facturen zeer correct betaald. We hebben zelfs twee facturen dubbel betaald en ze willen die niet crediteren.
Onze vzw zet zich in voor kwetsbare mensen en we zijn afhankelijk van giften. Zeer jammer dat Vimexx op deze manier handelt.
Slechte ervaring met de service en de verwerking van terugbetalingen bij Vimexx.
Na tegenstrijdige informatie van de supportafdeling over een pakket-downgrade werd mijn e-mail tijdelijk afgesloten vanwege een zogenaamde “handmatige controle” op een debitcardbetaling, zonder dat dit vooraf op de website vermeld stond. Hierdoor heeft mijn onderneming een dag zonder zakelijke e-mail gezeten.
Vervolgens is er begin juli een terugbetaling/cashback toegezegd in mijn wallet. Binnen de wallet zijn de uitbetalingen aangevraagd (transacties 3 en 3 op 9 en 10 juli), maar inmiddels is het augustus en staat het geld nog steeds niet op mijn rekening. Vimexx verschuilt zich achter een eigen termijn van “14 werkdagen”, wat in strijd is met de wettelijke terugbetalingstermijn van 14 kalenderdagen.
Afspraken worden niet nagekomen, communicatie is een kastje-naar-de-muurverhaal en betalingen worden onnodig lang vastgehouden. Inmiddels is er juridische bijstand ingeschakeld en aangifte gedaan. Denk twee keer na voordat je hier een zakelijk abonnement afsluit.
Ruim een uur in de rij gestaan bij de helpdesk met slechts 4 wachtenden voor me. Na 1 uur opgegeven, met nog steeds 2 wachtenden voor me. Dit is onacceptabel traag.
De support-info op hun website is onvolledig, verouderd, onsamenhangend en versnipperd. In het kort, een puinzooi.
De overige informatievoorziening is ook een drama met foutmeldingen zonder omschrijving en facturen zonder uitleg waarom.
Tja, de titel zegt het al. Vimexx levert waar voor zijn geld, goede en snelle kwaliteit tegen een redelijke prijs en een uitmuntende service. Al jaren tevreden klant voor meerdere domeinen. Aanrader.
Vimexx is een Nederlandse hoster uit Leiden die groot werd met lage instapprijzen en sinds 2019 onderdeel is van de Europese groep team.blue. Met 1.215 ervaringen is het een van de meest beoordeelde hosters op Webhosters.nl, met een gemiddelde van 4,4. Dat gemiddelde verbergt een duidelijke knik: tot en met 2021 scoorde Vimexx boven de 4,5, in 2025 en 2026 kwam het gemiddelde onder de 3.
| Vestiging | Leiden (geen bezoekadres); ook actief in België |
| Eigenaar | team.blue (Leiden/Gent), sinds 2019; zustermerken in Nederland: TransIP, VDX, Hypernode |
| Servers | BIT-datacenter in Ede (ISO-gecertificeerd), tweede locatie in Dronten; eigen netwerk (RIPE-lid) |
| Beheerpaneel | DirectAdmin voor hosting, eigen klantenpaneel voor domeinen en facturen |
| Storingen | vimexx.nl/status |
| Score op Webhosters.nl | 4,4 van 5 (1.215 ervaringen; 1.011 keer vijf sterren, 115 keer één ster) |
| Support | Livechat ma t/m vr 9.00-12.15 en 13.15-21.00 uur, weekend 12.00-17.00 uur (gemiddelde reactietijd 25 minuten volgens Vimexx); tickets elke dag; telefoon 085 065 46 55 |
| Contractduur | Hosting per maand of per jaar, automatische verlenging; domeinen per jaar |
| Opzeggen | Via het klantenpaneel; zet de automatische verlenging per dienst uit. De exacte opzegtermijn staat in de algemene voorwaarden (pdf); reviewers melden dat de verlengdatum makkelijk gemist wordt |
| Geld-terug-garantie | 30 dagen op webhosting |
| Verhuisservice | Gratis vanaf het pakket Plus (website, webshop en e-mail), geautomatiseerd |
Vimexx adverteert met zeer lage actieprijzen voor de eerste periode. Daarna geldt de reguliere prijs, en die is de afgelopen twee jaar twee keer verhoogd: per 1 januari 2025 met 10 tot 22 procent en per 1 januari 2026 met 13 tot 25 procent (Webhosting Basic van € 2,49 naar € 2,99, een .nl-verlenging van € 5,69 naar € 6,57). Prijzen exclusief btw, gecontroleerd op vimexx.nl op 20 oktober 2026.
| Pakket | Actieprijs | Daarna | Opslag | Domeinen | Back-ups |
|---|---|---|---|---|---|
| Webhosting Basic | € 0,45 p/m | € 2,99 p/m | 8 GB SSD | 50 | 1 per dag, 7 dagen bewaard |
| Webhosting Plus | € 4,49 p/m | € 8,50 p/m | 100 GB SSD | 5 | 7 per dag, 60 dagen |
| Webhosting Compleet | € 6,99 p/m | € 11,99 p/m | Onbeperkt | 15 | 7 per dag, 60 dagen |
| Webhosting Maximaal | € 9,49 p/m | € 16,99 p/m | Onbeperkt | Onbeperkt | 7 per dag, 60 dagen |
| .nl-domein | € 0,48 eerste jaar (max. 5 keer) | € 6,57 per jaar | Verhuizen gratis | ||
| .com-domein | € 7,99 eerste jaar | € 23,99 per jaar | |||
| Dedicated server | Dell R610 (Intel E5620, 16 GB, 2 × 250 GB SSD) € 76,95 p/m, in Ede | Eén model op de site; levering binnen 4 werkdagen | |||
Let op bij bestellen
Let op de combinatie van een actieprijs van € 0,45 of € 0,48 en een automatische verlenging tegen de reguliere prijs: dat is precies waar de meeste klachten over gaan. Zet de automatische verlenging direct na het bestellen op de gewenste stand. Wie goedkoop wil blijven, vergelijkt in goedkope webhosting op de verlengprijs.
Bij Vimexx is het jaargemiddelde belangrijker dan het totaalgemiddelde. De beoordelingen op Webhosters.nl per jaar (score van 1 tot 5; deze cijfers werken automatisch bij):
| Jaar | Aantal reviews | Gemiddelde | Vijf sterren | Eén ster |
|---|---|---|---|---|
| 2016 | 138 | 4,9 | 131 | 1 |
| 2017 | 111 | 4,7 | 98 | 5 |
| 2018 | 117 | 4,9 | 113 | 1 |
| 2019 | 234 | 4,9 | 230 | 2 |
| 2020 | 192 | 4,6 | 173 | 8 |
| 2021 | 99 | 4,6 | 84 | 4 |
| 2022 | 52 | 3,9 | 33 | 8 |
| 2023 | 79 | 3,9 | 50 | 11 |
| 2024 | 79 | 4,1 | 57 | 9 |
| 2025 | 67 | 2,8 | 29 | 35 |
| Vanaf 2026 | 46 | 2,1 | 12 | 31 |
Tot en met 2021 was Vimexx een van de best beoordeelde goedkope hosters van Nederland. Vanaf 2022, enkele jaren na de overname door team.blue, daalt het gemiddelde, en in 2025 en 2026 geeft meer dan de helft van de reviewers één ster. De recente reviews gaan vooral over automatische verlengingen, de opzegtermijn, prijsverhogingen, facturen en trage of onbereikbare support; de positieve reviews noemen vriendelijke ticketafhandeling en hulp bij malware en snelheid. De meest aangevinkte verbeterpunten zijn “makkelijker systeem maken”, “beleefder communiceren” en “sneller reageren”.
Voor wie Vimexx past: wie een goedkope testsite of een eenvoudige site met veel domeinen wil en zelf de verlengingen in de gaten houdt. Voor wie niet: wie zakelijk afhankelijk is van e-mail en snelle support, of geen zin heeft om verlengdata te bewaken.
Vimexx is een gewoon hostingbedrijf, onderdeel van een grote Europese groep, met servers in een Nederlands datacenter. Het is geen oplichting. De term valt in reviews vooral bij automatische verlengingen tegen een veel hogere prijs dan de actieprijs en bij opzeggingen die te laat binnenkwamen. Dat is vervelend, maar het staat in de voorwaarden; voorkom het door de automatische verlenging meteen uit te zetten en opzeggingen schriftelijk te bevestigen.
Webhosting Basic € 2,99, Plus € 8,50, Compleet € 11,99 en Maximaal € 16,99 per maand; een .nl-domein € 6,57 en een .com € 23,99 per jaar (exclusief btw, prijzen 2026).
Log in op het klantenpaneel en zet bij elke dienst (hosting én domein apart) de automatische verlenging uit, of zeg op via een ticket. Doe dat ruim voor de verlengdatum en bewaar de bevestiging. Een domein kun je ook naar een andere provider verhuizen; dat is bij .nl gratis.
Kijk op vimexx.nl/status voor storingen en gepland onderhoud. Staat daar niets, controleer dan je eigen site met de stappen uit website offline of niet bereikbaar?
Via vimexx.nl/email/webmail of direct op mail.zxcs.nl, met je volledige e-mailadres en wachtwoord.
Vimexx biedt op dit moment één dedicated server aan: een Dell R610 met Intel E5620, 16 GB geheugen en twee SSD’s van 250 GB in RAID 1, voor € 76,95 per maand in het datacenter in Ede. Voor meer keuze in hardware kijk je bij VPS- en serverhosting.
Van team.blue, de groep die in 2019 ontstond uit TransIP en Combell en in Nederland ook TransIP, VDX en Hypernode bezit. Op onze pagina over team.blue staat welke merken erbij horen.
Wil je goedkoop blijven zonder verrassingen bij de verlenging, dan zijn dit de drie die daar het best op scoren:
Wil je naar een grote internationale partij, kijk dan naar Hostinger (€ 1,99 per maand bij 48 maanden vooruit, daarna € 9,99). Ga je overstappen, lees dan eerst hoe je je hosting verhuist.
Laatst gecontroleerd: 20 oktober 2026. Prijzen en voorwaarden komen van vimexx.nl; beoordelingen van gebruikers van Webhosters.nl. Het aantal reviews en de score bovenaan de pagina zijn altijd actueel; de overige cijfers en toelichting uit gebruikersreviews proberen we wekelijks bij te werken.
